چطور به درستی میگو را پاک کنیم ؟

آماده یا پاک کردن میگو خام یا پختن آن اساسا شامل مراحل یکسان است هر نوع میگو داشته باشید، می توانید با روش ساده ای که در این بخش از نکات آنلاین میگو خواهیم گفت یاد بگیرید چطور آن ها را تمیز کنید.

پاک کردن میگو

ولی قبل از هرچیز ابتدا مشخصات میگو تازه و سالم را بگوییم:

میگو را بررسی کنید تازه باشد ، تمام میگوها باید بین دمای 32 تا 38 درجه در یخچال نگهداری شود.

میگو خام باید ظرف مدت 48 ساعت بعد خرید مصرف شود در حالی که میگو پخته می تواند عرض 5 تا 7 روز مصرف شود. میگو منجمد معمولا 5 تا 6 ماه خوب می ماند.

نحوه درست کردن میگو

نحوه پاک کردن میگو و روش تشخیص میگوی تازه و سالم

میگو پخته باید سفت و صورتی -روشن و نباید بوی ماهی بدهد . برخی از میگوهای پخته شده، سر، پاها، و پوست همگی متصل هستند ؛ میگو خام باید سفت شفاف، و تا حدی براق و بدون هیچ بوی قابل توجهی باشد. اغلب اوقات میگو خام پاها و پوست و اغلب سردارد.

میگو منجمد، پخته شده یا خام، باید قبل از تلاش برای تمیز کردن در یخچال قرار بگیرند. همچنین می توان تعداد میگویی را که می خواهید مصرف کنید در کاسه آب سرد قرار دهید تا یخ آن آب شود فقط 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

کلید شناسایی میگو

روش نگهداری و چگونگی پاک کردن میگو

برای پاک کردن میگو چه کنیم؟

میگو را بشویید :

میگو را در آبکش قرار دهید و آن ها را کاملا با آب سرد بشویید. در حالی که در حال تمیز کردن هستید، میگو را بررسی کنید تا از لحاظ رنگ ، بو و غیره سالم باشد . تنها با آب سرد میگو را بشویید و انجماد آن را ازبین ببرید میگو خیلی زود می پزد آن را در آب داغ نگذارید میگو حالت چسبنده و لاستیکی دارد.

clean shrimp

آموزش تصویری مرحله به مرحله پاک کردن میگو

سر میگو را از تن آن جدا کنید:

سر را بین انگشت سبابه و انگشت شست تان قرار دهید، طوری که بدن را ببیند، بدن را محکم با دست دیگر نگه دارید. خم کنید و سر را بچرخانید تا جدا شود.بعضی از مردم ترجیح می دهند در حین پخت غذا سر میگو را بخورند مزه خوبی دارد اما اگر حالتان را بهم می زند از قبل سر آن را جدا کنید. سر و آشغال های میگو را در پلاستیکی جداگانه بریزید و به سرعت بیرون ببرید اگر بماند بو ایجاد می کند هم چنین می توانید برای درست کردن غذاهای دریایی خانگی سر میگو را نگه دارید.

مدت زمان نگهداری میگو

پاک کردن میگو و جدا کردن سر میگو

راه و روش پاک کردن و تمیز کردن میگو

پاها را از هم جدا کنید:

بعد از جدا کردن سر، شکم را بالا بگیرید و روبروی خود قرار دهید. پاها را محکم با نوک انگشتان بگیرید و آن ها را به طرف دم بکشید و آن ها را جدا کنید. آن ها باید نسبتا به راحتی کنده شوند، اما ممکن است نتوانید همه آن ها را فورا بکنید. برگردید و هر کدام از پاها را به صورت جداگانه بکشید.

پوست کندن میگو :

در این نقطه، چند راه مختلف برای ادامه کار وجود دارد بستگی به این دارد آیا میگو خام یا پخته شده دارید یا نه. رایج ترین روش کندن پوست از جایی است که پاها ازآن جا کنده می شوند . از یک چاقوی کوچک استفاده کنید تا پوست را بکنید و میگو را در بخش های مختلف خرد کنید. اگر ترجیح می دهید، می توانید از جایی شروع کنید که سر برداشته شده است، و پوسته را از لبه میگو بکنید.

متناوبا، می توانید از چاقو استفاده کنید تا در امتداد لبه قوس دار میگو، جایی که سیاه رگ از طریق پوسته جدا می شود و آن را از هر طرف جدا کند، ببرید. از آنجا که نیاز به از بین بردن رگ میگو خام دارید، استفاده از این روش برای میگو خام رایج است.

زمان نگهداری میگو در فریزر

نحوه پاک کردن میگو و پوست کندن آن

گام های ضروری برای پاک کردن میگو

اگر می خواهید دم را جدا کنید :

بیشتر اوقات میگو با دم پخته می شود و بسته به این که چطور می خواهید آن را بپزید دارد. خوب است که دم را جدا کنید. اگر مشکل دارید می توانید از چاقو کوچک در قسمت زیرین دم استفاده کنید.

رگ تیره را جدا کنید :

در امتداد پشت میگو یک رگ تیره وجود دارد که مجرای روده ای میگو است. با چاقوی تیز براحتی اینکار را انجام دهید ، لازم نیست عمقی برش بزنید تا زمانی که به رگ برسید کافی است .با نوک چاقو سیاه رگ را بیرون بیاورید، سپس آن را با انگشتان خود بگیرید و آن را به طرف دم میگو عقب بکشید. باید به راحتی جدا شود. دقت کنید که همه آن جدا شود.

زمان نگهداری میگو در یخچال

طریقه پاک کردن میگو و تمیز کردن میگو

نگهداری میگو:

میگو را به درستی نگهداری کنید: