برای پاک کردن میگو چه کنیم؟

میگو را بشویید 

میگو را در سبد مناسبی قرار دهید و آن ها را کاملا با آب سرد بشویید. در حالی که در حال تمیز کردن هستید، میگو را بررسی کنید تا از لحاظ رنگ ، بو و غیره سالم باشد . فراموش نکنید که حتما با آب سرد میگو را بشویید و انجماد آن را ازبین ببرید . به دلیل اینکه میگو خیلی زود می پزد آن را در آب داغ نگذارید .

سر میگو را از تن آن جدا کنید

سر را بین انگشت سبابه و انگشت شست تان قرار دهید، طوری که بدن را ببیند، بدن را محکم با دست دیگر نگه دارید. خم کنید و سر را بچرخانید تا جدا شود.بعضی از مردم ترجیح می دهند در حین پخت غذا سر میگو را بخورند مزه خوبی دارد اما اگر حالتان را بهم می زند از قبل سر آن را جدا کنید.

سر و آشغال های میگو را در پلاستیکی جداگانه بریزید و بعد از اتمام کارتان به سرعت بیرون ببرید چراکه اگر بماند بو ایجاد می کند . ار مایل باشید می توانید برای درست کردن غذاهای دریایی خانگی سر میگو را نگه دارید.

پاها را از هم جدا کنید

بعد از جدا کردن سر، شکم را بالا بگیرید و روبروی خود قرار دهید. پاها را محکم با نوک انگشتان بگیرید و آن ها را به طرف دم بکشید و آن ها را جدا کنید. آن ها باید نسبتا به راحتی کنده شوند، اما ممکن است نتوانید همه آن ها را فورا جدا کنید ، در این شرایط دوباره تلاش کنید و هر کدام از پاها را به صورت جداگانه بکشید.

پوست کندن میگو 

در این نقطه، چند راه مختلف برای ادامه کار وجود دارد بستگی به این دارد آیا میگو خام یا پخته شده دارید یا نه. رایج ترین روش کندن پوست از جایی است که پاها ازآن جا کنده می شوند . از یک چاقوی کوچک استفاده کنید تا پوست را بکنید و میگو را در بخش های مختلف خرد کنید. اگر ترجیح می دهید، می توانید از جایی شروع کنید که سر برداشته شده است، و پوسته را از لبه میگو بکنید.

متناوبا، می توانید از چاقو استفاده کنید تا در امتداد لبه قوس دار میگو، جایی که سیاه رگ از طریق پوسته جدا می شود و آن را از هر طرف جدا کند، ببرید. از آنجا که نیاز به از بین بردن رگ میگو خام دارید، استفاده از این روش برای میگو خام رایج است.

 

جدا کردن دم میگو (سلیقه ای)

بیشتر اوقات میگو با دم پخته می شود و بسته به این که چطور می خواهید آن را بپزید دارد ، بهتر است که دم را جدا کنید. اگر مشکل دارید می توانید از چاقو کوچک در قسمت زیرین دم استفاده کنید تا راحت تر این کار را انجام دهید.

رگ تیره را جدا کنید 

در امتداد پشت میگو یک رگ تیره وجود دارد که مجرای روده ای میگو است. با چاقوی تیز براحتی اینکار را انجام دهید ، لازم نیست عمقی برش بزنید تا زمانی که به رگ برسید کافی است .

با نوک چاقو سیاه رگ را بیرون بیاورید، سپس آن را با انگشتان خود بگیرید و آن را به طرف دم میگو عقب بکشید، باید به راحتی جدا شود. دقت کنید که همه آن جدا شود.